Партія регіонів потрапила в патову ситуацію після відставки Володимира Литвина. Про це "Українській правді" заявив депутат Тарас Стецьків.

"Якщо Литвин не підписує закон про мову, то щоб подати його на затвердження президентові, потрібно вибрати нового спікера", - зазначив він.

"Однак, за чинним регламентом, для відставки Литвина і обрання нового спікера потрібно 300 голосів і голосування в таємному режимі", - розповів Стецьків.

За його словами, Партія регіонів намагається змінити процедуру обрання та звільнення спікера - відповідний законопроект вніс регіонал Владислав Забарський.

"Але тут Партія регіонів знову потрапляє в патову ситуацію. Адже щоб змінити закон про регламент, треба пройти два його читання, після чого змусити Литвина підписати нову редакцію закону про регламент, а потім направити на підпис президенту", - зазначив Стецьків.

Тобто, за його словами, регламент вимагає від Партії регіонів не тільки змусити Литвина підписати закон про мови, а й підписати закон про зміни до регламенту, який повинен змінити процедуру призначення спікера.

"Законодавство не дозволяє підписувати закони першому віце-спікеру Адаму Мартинюку", - додав Стецьків.